VII Piesza Pielgrzymka
do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku odbędzie się
w Niedzielę Miłosierdzia, 28 kwietnia 2019 r. Grupy pielgrzymkowe przejdą
pięcioma trasami, a wyruszą o godz. 13.00 sprzed następujących
kościołów w Białymstoku:
1. Kościół św. Maksymilian, ul. Św. Maksymiliana (Jaroszówka) o godz. 13.00
2. Kościół NMP Królowej Rodzin, ul. NMP Królowej Rodzin (Bacieczki) o godz. 13.00
3. Kościół Niepokalanego Serca Maryi, ul. Ks. Suchowolca (Dojlidy) o godz. 13.00
4. Kościół św. Stanisława B.M., ul. Wiadukt (Nowe Miasto) o godz. 13.00
5. Kościół Przemienienia Pańskiego, ul. Klepacka (Starosielce) o godz. 12.45
Główna Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, wieńcząca pielgrzymowanie, będzie sprawowana o godz. 15.00 przez Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego.
Duszpasterzy i wiernych z odległych parafii Archidiecezji zapraszamy do organizowania w tym dniu pielgrzymek autokarowych lub przybycia do Sanktuarium własnymi środkami transportu.
Przewodnicy, trasy i skład grup parafialnych
GRUPA I - wyjście sprzed kościoła św. Maksymiliana M. Kolbego o godz. 13.00.
Przewodnik:Ks. Marcin Sztrom, wikariusz par. św. Maksymiliana
Trasa ulicami:
św. Maksymiliana,Wysockiego, Wasilkowska, Sienkiewicza, Ogrodowa,
Ciepła, Nowogródzka, Poleska, Tysiąclecia PP, Radzymińska, Plac bł. ks.
Michała Sopoćki przy Sanktuarium
Parafie: św. Maksymiliana Marii Kolbego, NMP Nieustającej Pomocy, Zwiastowania NMP, Najświętszego Serca Jezusa
GRUPA II – wyjście sprzed kościoła Niepokalanego Serca Maryi o godz. 13.00.
Przewodnik: Ks. Adam Niemczynowicz, wikariusz par. Ducha Świętego
Trasa ulicami:
Ks. S. Suchowolca, Dojlidy Fabryczne, J.K. Branickiego, Piastowska,
Mieszka I, Słonimska, Starobojarska, Ogrodowa, Ciepła, Nowogródzka,
Poleska, rondo św. siostry Faustyny Kowalskiej, Al. 1000-lecia Państwa
Polskiego, Radzymińska, Plac bł. ks. Michała Sopoćki przy Sanktuarium
Parafie: Niepokalanego
Serca Maryi, św. Jana Chrzciciela, Chrystusa Króla, Grabówka, św. Józefa
Oblubieńca NMP, św. O. Pio, Ducha Świętego, Chrystusa Króla, św.
Wojciecha, Caritas Archidiecezji Białostockiej, Wniebowzięcia NMP, Matki
Bożej Fatimskiej, Świętej Rodziny
GRUPA III – wyjście sprzed kościoła św. Stanisława B.M. o godz. 13.00.
Przewodnik:Ks. Karol Jabłoński, wikariusz par. św. Stanisława B.M.,
Trasa ulicami:
Wiadukt, Kawaleryjska, Sławińskiego, Żeromskiego, Składowa, Depowa
(dawna Wojsk Ochrony Pogranicza), M. Kopernika, Łomżyńska, Bohaterów
Monte Cassino, Poleska, Sitarska, Radzymińska, Plac bł. ks. Michała
Sopoćki przy Sanktuarium.
Parafie:św. Stanisława,Ignatki-Osiedle św. Jana Pawła II, Wojskowa - św. Jerzego,św. Karola Boromeusza, NMPMatki Kościoła, św. Anny, św. Rocha.
GRUPA IV - wyjście sprzed kościoła Przemienienia Pańskiego o godz. 13.00.
Przewodnik: Ks. Grzegorz Malewicz, proboszcz par. Przemienienia Pańskiego
Trasa ulicami:
Klepacka, Barszczańska, Meksykańska, Nowosielska, ks. J. Popiełuszki,
Gen. W. Sikorskiego, Al. Jana Pawła II, Zwycięstwa, Kolejowa, J. H.
Dąbrowskiego, Poleska, Sitarska, Radzymińska, Plac bł. ks. Michała przy
Sanktuarium
Parafie:
Przemienienia Pańskiego, św. Rafała Kalinowskiego, św. Andrzeja Boboli,
NMP z Guadalupe, św. Jadwigi, Zmartwychwstania Pańskiego, bł. Bolesławy
Lament.
Przewodnik: Ks. Tomasz Owsiejko, wikariusz par. NMP Królowej Rodzin
Trasa:
NMP Królowej Rodzin, Planetarna, Rakietowa, J. Heweliusza, Bacieczki,
Produkcyjna, Antoniuk Fabryczny, Antoniukowska, Knyszyńska, J. H.
Dąbrowskiego, Poleska, Sitarska, Radzymińska, Plac bł. ks. Michała przy
Sanktuarium.
Parafie: św. Faustyny, św. Krzysztofa, NMP Królowej Rodzin, św. Kazimierza, Wszystkich Świętych, św. Floriana, Matki Bożej Różańcowej