Wewnątrz relikwiarza znajduje się cząstka materiału z habitu św. Rity, która stanowi doczesną pozostałość a jednocześnie pamiątkę po Niej.

Relikwie św. Rity znalazły się w parafii Wszystkich Świętych dzięki działaniom proboszcza - ks. kan. Grzegorza Kłoczko. Ksiądz proboszcz w odpowiedzi na prośby licznych wiernych modlących się o wstawiennictwo św. Rity dokonał wszelkich starań, aby sprowadzić relikwie Świętej do swojej parafii. Od tej pory każdego 22 dnia miesiąca będzie odprawiane nabożeństwo ku Jej czci.

Radość wiernych jest ogromna i doskonale wyraża ją wypowiedź Pani Marleny – jednej z parafianek: „Jestem bardzo szczęśliwa i dumna, że od dzisiaj mamy w naszej parafii relikwie św. Rity. Jest to Święta, o której wstawiennictwo modle się codziennie, a moja maleńka córeczka siedzi wówczas przy mnie i całuje obrazek św. Rity, który przywiozłam z włoskiej Cascii, gdzie miałam okazję być. Ta relikwia to przepiękny dar dla naszej parafii, za który jesteśmy bardzo wdzięczni księdzu proboszczowi”.

Wierni modlą się o wstawiennictwo św. Rity w sprawach trudnych i beznadziejnych. Jest jedną z najpopularniejszych świętych Kościoła. Wiele świadectw dowodzi, że za Jej przyczyną doświadcza się mnóstwo Bożych łask. Oddając cześć relikwiom czcimy samego Boga za wszelkie dobro, którego dokonał za wstawiennictwem ludzi, którzy z ufnością i wiarą odpowiedzieli na Jego wołanie. Jedną z takich osób była Św. Rita. Otrzymała nawet stygmat cierpienia Jezusa – otwartą ranę na czole po cierniu z korony.

Niech ten wielki dar pomoże nam przybliżyć życie Św. Rity – życie trudne, przepełnione cierpieniem, ale zawsze pobożne, pełne dobroci serca i przebaczenia. Niech przykład Jej życia będzie dla nas wszystkich wzorem życia w wierze.