Przybyłych ministrantów przywitał ks. Tomasz Mnich. Następnie członkowie służby liturgicznej wysłuchali konferencji ks. Wojciecha Kapicy, ojca duchownego seminarium, który odwołując się do przypowieści o synu marnotrawnym opowiedział o wartości sakramentu pokuty. Zwrócił uwagę, że ministrant powinien zawsze przystępować do liturgii z czystym sercem.
Następnie ministranci zgromadzili się w seminaryjnej kaplicy na Mszy św., której przewodniczył ks. dr Marian Strankowski, rektor tej uczelni. W homilii nawiązał on do Ewangelii dnia, zachęcając, by czas służby ministranckiej był czasem duchowego wzrastania. Przypomniał również, że posługując do Mszy należy skupiać się nie tylko na technicznej stronie liturgii, ale na tym co najważniejsze – na słowie Bożym, by „modlić się Mszą św.”.
Następnie reprezentanci czternastu parafii przystąpili do współzawodnictwa w teście wiedzy o liturgii i o życiu ministranckim w archidiecezji. Zwyciężyła drużyna parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego, drugie miejsce zajęła parafia pw. św. Kazimierza Królewicza, podium zamknęła parafia pw. św. Andrzeja Boboli. Na zwycięskie ekipy czekały okolicznościowe puchary.
Na zakończenie spotkania wszyscy zasiedli przy wspólnym stole.
„Dziękujemy Bogu za wspólnie spędzony czas, ks. Retorowi za gościnę w murach Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego, ks. Wojciechowi Kapicy za skierowane do nas słowo, alumnom seminarium za okazaną pomoc, służbie liturgicznej parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin oraz ministrantom seniorom za asystę liturgiczną, lektorom z parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego za posługę w czasie Liturgii Słowa oraz scholi młodzieżowej wNIEBOgłosy za posługę muzyczną” – mówi ks. Wojciech Rogowski, archidiecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.