O godności kandydatów do święceń zaświadczył rektor Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie, o. Jacek Wojcieszko SVD. Skupienie przed święceniami diakonatu poprowadził o. Bogdan Dubieńczuk SVD, wieloletni misjonarz ludowy i doświadczony rekolekcjonista.
Nowi diakoni Kościoła Powszechnego 8 września bieżącego roku złożyli Bogu wieczyste śluby zakonne wiążąc się na zawsze ze Zgromadzeniem Słowa Bożego. Dwóch z nich pochodzi z Indonezji, a dwóch z Polski.
Yulius Dionisius Dua urodził sie w 1990 r. w górzystym rejonie Ngadha położonym w centralnej części wyspy Flores. Ochrzcił go polski misjonarz werbista, o. Włodzimierz Gorgoń SVD, którego rodzinne strony pod Grunwaldem Yulius odwiedził już jako kleryk Zgromadzenia Słowa Bożego. Po ukończeniu niższego seminarium w Labuan Bajo położonego niedaleko słynącej z waranów wyspy Komodo, Yulius rozpoczął nowicjat w mieście Ruteng, po czym kontynuował formację w największym werbistowskim seminarium na świecie, w Ledalero na Flores. Po ukończeniu czwartego roku studiów dostał przeznaczenie misyjne na studia do Polskiej Prowincji Zgromadzenia. Do Polski przyleciał w październiku 2015 r. i rozpoczął kurs języka polskiego w Poznaniu. Po rocznym kursie dołączył do grona alumnów MSD w Pieniężnie.
Fransiskus Dalu Kelen urodził się w 1989 r. na wschodnim wybrzeżu wyspy Flores, w pobliżu miasta Larantuka. Jego droga zbliżona jest do drogi Yuliusa, z tymże Franciszek swoje niższe seminarium odbył na wyspie Sumba, a nowicjat na wyspie Timor. Do Polski przyleciał razem z Yuliusem, ale kurs języka polskiego odbył w Lublinie przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zarówno Yulius, jak i Fransiskus otrzymali przeznaczenie misyjne do pracy w Polskiej Prowincji Zgromadzenia.
Jan Biernat urodził się w 1992 r. w Poznaniu. Po maturze przez dwa lata pracował zawodowo, po czym wstapił do Zgromadzenia Słowa Bożego, w sierpniu 2013 r. Po czasie formacji w Nysie, Chludowie i Pieniężnie otrzymał przeznaczenie misyjne do Angoli w Afryce.
Maciej Szumilak urodził się w 1991 r. w Tomaszowie Lubelskim. Ukończył pierwszy stopień studiów z etnologii i antropologii kulturowej na KUL, po czym wtedy, co i Jan wstąpił do werbistów. Otrzymał przeznaczenie do pracy misyjnej na Węgrzech. Wraz z Janem i Maciejem postulat rozpoczęło pięć osób. Dwóch odeszło ze Zgromadzenia w trakcie formacji, a jeden, Tomasz Rabiega, zakończył formację 8 września tego roku jako brat zakonny. Tomasz otrzymał przeznaczenie do pracy misyjnej w Regii Ural obejmującej swym zasięgiem Białoruś i Rosję.
Wdzięczni Trójjedynemu Bogu za dar nowych diakonów wyświęconych dla misyjnej działalności Kościoła, prosimy wiernych Archidiecezji Białostockiej o modlitewne wsparcie na czas ich życia poświęconego służbie Panu.