Organizatorzy Festiwali podkreślają, że ze Zmartwychwstania Jezusa wypływa największa radość, którą można wyśpiewać ,bo „tylko ludzie radośni prawdziwie śpiewają”. „Aby ta radość była pełna, postanowiliśmy śpiewać razem- katolicy i prawosławni. Zaprosiliśmy też inne Kościoły. W tym roku na wspólne świętowanie trzeba było trochę zaczekać, z powodu znacznej różnicy w kalendarzu świąt. Ale to też znalazło swój pozytywny wydźwięk, bo festiwal wypadł na czas zdawania matury, kiedy młodzi ludzie trudzą się nad egzaminem dojrzałości i podejmują bardzo ważne decyzje - wybierają kierunek studiów czy przyszły zawód” – wyjaśnia ks. Czesław Walentowicz.
Jury w składzie: Lidia i Tadeusz Trojanowscy, Anna Radulska (muzycy), bardzo wysoko ocenili wszystkie występy, podkreślając „zaangażowanie uczestników, ich ogromny wkład pracy w przygotowanie występów oraz autentyczną radość płynącą ze śpiewu Zmartwychwstałemu Panu”.
Jury przyznało nagrodę Grand Prix Festiwalu i Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku chórowi z Przedszkola Samorządowego nr 47 w Białymstoku, I miejsce chórowi ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. K.I. Gałczyńskiego w Białymstoku, II miejsce eqsequo zdobyli: Anna Magnuszewska, Gabriela Kierdelewicz i Jakub Ciborowski ze Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku oraz zespół ze Szkoły Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku, III miejsce chórowi „Promyczki” z Przedszkola Samorządowego nr 31 w Białymstoku.
I Ekumeniczny Festiwal Pieśni Wielkanocnej „Moją radością jest Chrystus Zmartwychwstały” spotkał się z żywym zainteresowaniem nie tylko samych uczestników i ich najbliższych, ale też nauczycieli i parafian z kościoła św. Kazimierza w Białymstoku. Pojawiły się też liczne prośby od pedagogów, by ten festiwal był kontynuowany w celu popularyzowania pieśni religijnej jako formy ewangelizacji i jedności, integracji młodzieży chrześcijańskiej oraz ożywienia religijnego ruchu artystycznego.
Organizatorami Festiwalu był Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Parafia św. Kazimierza w Białymstoku. Honorowy patronat sprawował nad nim Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki oraz Tadeusz Truskolaski, Prezydent Miasta Białegostoku
Kamila Przychodzień
Ks. Czesław Walentowicz